چای سبز افسردگی را برطرف می‌کند

چای سبز افسردگی را برطرف می‌کند

رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت گفت: مصرف چای سبز موجب کاهش افسردگی در افراد می‌شود و افرادی که به طور مرتب چای سبز مصرف می‌کنند، کمتر دچار افسردگی می‌شوند.

پریسا ترابی در گفتگو با فارس، افزود: افراد چاق به‌علل مختلف بیشتر به افسردگی مبتلا می‌شوند. از سوی دیگر افسردگی نیز می‌تواند افراد را مستعد چاقی کند و باید افراد چاق را تشویق به فعالیت‌ بدنی و کاهش مصرف مواد پرکالری کرد.

 

 

وی گفت: شیوع افسردگی در کشورهایی که مصرف سرانه ماهی در آنها بالاست، کمتر است. روغن زیتون دارای ماده مؤثری است که اثرات ضدافسردگی دارد و موجب کاهش بروز افسردگی می‌شود.

 

ترابی گفت: مصرف چربی‌های ضروری نیز موجب کاهش بروز افسردگی می‌شود. برای این منظور باید انواع درست و مناسبی از چربی‌ها را انتخاب کرد. به همین علت وجود چربی‌های اشباع نشده (غیرجامد) ‌در رژیم غذایی هر فرد ضرورت دارد.

وی اضافه کرد: افرادی که دچار افسردگی هستند، معمولا از کافئین برای بالا بردن انرژی خود استفاده می‌کنند. اما این اقدام می‌تواند کاملا اشتباه باشد. کافئین سیستم عصبی را تحریک می‌کند، بنابراین مقدار زیاد آن می‌تواند، مانع استراحت مناسب شبانه‌ شود.

رئیس اداره بهبود تغذیه وزارت بهداشت افزود: کافئین از خواب عمیق جلوگیری می‌کند و تحریک بیش از حد سیستم عصبی می‌تواند به طور بالقوه موجب افزایش سطح اضطراب شود.

ترابی اضافه کرد: پیروی از یک رژیم غذایی سالم، متنوع و متعادل، دریافت مواد مغذی به اندازه کافی و داشتن وزن مناسب در پیشگیری و درمان افسردگی مؤثر است. پیروی از هرم غذایی مبنی بر مصرف از هر
4 گروه غذایی شامل سبزی و میوه، لبنیات، گوشت و غلات راهنمای مناسبی برای انتخاب غذاهای سالم و متنوع است.

جام جم

/ 0 نظر / 11 بازدید