چای ایران با کیفیت ترین چای

روسیاالیوم گزارش داد:چای ایران از باکیفیت ترین چای های جهان است.

   

به گزارش واحد مرکزی خبر گزارشگر این شبکه تاکید کرد ،در مزارع شمال ایران یکی از باکیفیت ترین انواع چای جهان را تولید می کند و ملت ایران یکی از پر مصرف کننده ترین کشورها در زمینه نوشیدن چای است، چای ارتباط زیادی با فرهنگ آنان دارد. 

"محمد انس طموح" گزارشگر این شبکه در گزارشی در این زمینه افزود:در مزارع حاصلخیز ایران بوته چایی با کیفیت عالی می روید که با همتایان چینی و هندی خود برابری می کند.چایکاران، برگه های چای را که صد درصد طبیعی است، با دقت بالا می چینند.حتی آمریکا دشمن سرسخت ایران نتوانست کیفیت این چای را رد کند و اعتبار بالایی برای آن در نظر گرفته است.ایران از پرمصرف کننده ترین کشورها در زمینه نوشیدن چای در جهان است و میزان تولید در این کشور به این مساله اشاره می کند ولی این میزان چای نیازهای داخلی را برآورده نمی کند بنابراین مقداری چای که حاوی مواد شیمیایی است و با چای ایران قابل مقایسه نیست،وارد می شود.

حسین مویاری یک چایکار ایرانی می گوید:من شخصا چای ایرانی را مصرف می کنم چرا که حاوی مواد شیمیایی و نگهدارنده نیست.این چای طبیعی و سالم است و بر خلاف چای وارداتی از رنگ و طعم خوبی برخوردار است.در چای خارجی به دلیل پایین بودن کیفیت از مواد نگهدارنده استفاده می شود.

یک چایفروش لاهیجانی تصریح می کند:مشتریان تمایل زیادی برای نوشیدن چای ایرانی که در مقایسه با چای خارجی زمان بیشتری برای دم کشیدن نیاز دارد، دارند.ولی این چایی از بو و رنگی برخوردار است که راز کیفیت آن است.

خبرنگار این شبکه ادامه داد:نوشیدن چای ایران سنتی قدیمی بوده و از کیفیت عالی برخوردار است و در کتب تاریخی ایرانی نیز درج شده است، اگر می خواهید درایت و حکمت ملتی را ارزیابی کنید، ببینید چه چایی می نوشند؟واحد مرکزی خبر

/ 0 نظر / 11 بازدید