اخبار چای ایران

امسال چای خشک بدون دخالت دولت به فروش رسید رشت - خبرگزاری مهر: استاندار گیلان گفت: چای خشک بدون دخالت دولت در شش ماهه اول سال جاری برای نخستین بار در تاریخ به فروش رفت که این مهم نوید دهنده یک دوره طلایی برای صنعت چای ایران است.

روح الله قهرمانی چابک در گفتگو با خبرنگار مهر فزود: هرچند امسال بهترین سال وضعیت چای نسبت به همه سالها بود ولی تا نقطه مطلوب فاصله بسیاری است که باید تلاش بیشتری انجام شود.

وی در ادامه به چایکاران توصیه کرد: برای فروش چای خود به بهترین شیوه ممکن و در سریع ترین زمان باید نسبت به هرس باغ ها، آبیاری مدرن، بهسازی و بهزراعی باغ های چای توجهی ویژه شود.

استاندار گیلان از تشکیل کارگروه محصولات کشاورزی به ریاست معاون رئیس جمهوری بزودی در استان خبرداد و گفت: در این کارگروه در زمینه محصولات چای، برنج، ابریشم و زیتون تصمیم گیری می شود.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: طی سالهای اخیر در دولت نهم و دهم  اقدامات ارزشمندی در بحث صنعت شکل گرفت و اکنون با افتتاح پروژه های متعدد این واقعیت به وضوح قابل مشاهده است.

قهرمانی چابک اظهار داشت: انقلاب شکوهمند اسلامی تحولی بزرگ در زمینه بروز و شکوفایی استعدادهای بی شمار نهفته در این مرز و بوم برای دستیابی به رشد و استقلال و خودکفایی ایجاد کرده که توسعه بخش صنعت در کشور از جمله نمونه های بارز آن است.

وی همچنین با بیان اینکه سیاست استان توسعه و ایجاد صنایع تبدیلی است، یادآورشد: شرایطی را باید فراهم کرد تا صنایع تبدیلی کشاورزی در استان بیش از پیش توانمند شود زیرا اینگونه صنایع علاوه بر سازگاری با محیط زیست، اشتغال پایدار را در پی خواهد داشت

/ 0 نظر / 11 بازدید