چای سبز در کنترل و درمان تمام بیماری‌ها موثر است

چای سبز در کنترل و درمان تمام بیماری‌ها موثر است

خبرگزاری فارس: مدیر اجرایی پروژه چای سبز در اصفهان گفت: در ژاپن بیمارستانی وجود دارد که تمام بیماری‌ها را با چای سبز درمان می‌کنند و این گیاه تاثیرات زیادی در کنترل و درمان بیماری‌ها دارد.


علیرضا جوانمردی امروز در حاشیه جشنواره گل و گیاهان دارویی در اصفهان در گفت‌و‌‌گو با خبرنگار فارس با اشاره به تحقیقات انجام شده درباره بیماری‌ها و خواص چای سبز در درمان بیماری‌ها، اظهار داشت: حدود 16 سال تحقیقاتی درباره اینکه چرا سطح بیماری‌ها در اصفهان نسبت به شهر‌های دیگر بیشتر است، انجام شده است.
وی با اشاره به آمار بالای دیابت در اصفهان، تصریح کرد: بر اساس تحقیقات انجام شده مردم اصفهان در زنجیره‌های غذایی خود از کربوهیدرات‌ها زیاد استفاده می‌کنند و به همین دلیل دیابت در اصفهان، آمار بالایی دارد.
مدیر اجرایی پروژه چای سبز در اصفهان با بیان اینکه هیچ‌کس در زمینه تغذیه مناسب راهنمای مردم نبوده، عنوان کرد: مردم باید برنامه غذایی خود را تغییر دهند و گل‌ها و گیاهان دارویی را در برنامه غذایی خود وارد کنند.
وی با اشاره به برگزاری کلاس‌های آموزشی در زمینه تغذیه مناسب و استفاده از چای سبز در درمان بیماری‌ها، بیان داشت: در این جشنواره آموزش‌هایی درباره تغذیه مناسب و فواید و خواص چای سبر در کنترل و درمان بیماری‌ها به مردم ارائه می‌شود.
جوانمردی با اشاره به اهداف این جشنواره درباره چای سبز، افزود: آگاه‌سازی و اطلاع‌رسانی مردم درباره چای سبز و چگونگی استفاده از آن، خواص و فواید این چای در کنترل و درمان بیماری‌ها از اهداف این جشنواره در معرفی این چای به مردم است.
وی با اشاره به خدمات ارائه شده درباره چای سبز و فواید و خواص آن به مردم، گفت: هر سه‌شنبه در اصفهان کلاس‌های آموزشی رایگان درباره تغذیه مناسب و وارد کردن گیاهان دارویی و چای سبز در سبد غذایی مردم با همکاری کارشناسان تغذیه و پزشکان برای مردم برگزار می‌شود.
مدیر اجرایی پروژه چای سبز در اصفهان با اشاره به فواید این چای، اظهار داشت: این چای به دلیل داشتن آنتی اکسیدان بالا از تخریب سلول‌ها جلوگیری می‌کند و یک ضدسرطان قوی است.
وی با اشاره به خواص این چای در درمان و کنترل بیماری‌ها، تصریح کرد: این چای موثر در درمان ام‌اس، مانع بروز سکته، تنظیم‌کننده قند، چربی و فشار خون، چربی‌سوز واقعی و درمان‌کننده چاقی است.
جوانمردی با اشاره به خواص دیگر این چای، اضافه کرد: این چای مانع از پوسیدگی دندان، برای ورزشکاران انرژی‌زا و دافع خستگی است، رنگ رخسار را شفاف می‌کند و چین و چروک را از بین می‌برد و تفاله آن بهترین ماسک زیبایی برای بانوان است.

/ 0 نظر / 24 بازدید