تعرفه واردات چای باید اصلاح شود

تعرفه واردات چای باید اصلاح شود


محمد فیصل کارشناس صنایع غذایی در گفتگو با خبرنگار باشگاه خبرنگاران با بیان این مطلب افزود: به علت بالا بودن تعرفه واردات چای در کشور بیش از دو، سوم چای ها وارداتی و به صورت غیرقانونی وارد کشور می شوند.
وی ادامه داد: چای های وارداتی غیر قانونی به صورت نامناسب و بدون رعایت بهداشت، آلودگی های زیادی دارند.
فیصل افزود: از مشکلات عدیده صادر کنندگان چای نبود واگن برای صادرات چای به کشورهای آسیای میانه است زیرا چای صادراتی که باید ظرف 15 روز به مقصد برسد با نبود واگن 45 روز به مقصد می رسد.
وی تصریح کرد: با توجه به تحریم ها مجبوریم کالاها را به صورت نقدی از کشورهای دیگر خریداری کنیم که این موضوع بار مالی بسیار زیادی را برای شرکت های صنایع غذایی تحمیل می کند.
فیصل افزود: با افزایش نهادها تولید کننده مجبور است قیمت ها را بالا ببرد اما از طرفی برای رقابت با شرکت های دیگر و فروش کالا مجبور است قیمت را پایین نگه دارد که این سبب افزایش مشکلات می شود.
ویادامه داد: مواد اولیه در بسته بندی صنایع غذایی وارداتی است و کمبود مواد اولیه سبب فشار روی شرکت ها و افزایش قیمت مواد اولیه می شود.
فیصل خاطرنشان کرد: با توجه به اینکه ما در کشور قابلیت صادرات چای را داریم با بهینه کردن تولید، ارز بیشتری را وارد کشور می کنیم./غ

 

/ 0 نظر / 13 بازدید